Vana raudteetammi äärest tõime Einariga sarapuu oksi ja painutasime neist raamistiku millele tõmbasime peale jupi kilet ja koormakatte. Erki ja Lauri tegelesid ahju ehitamisega. Kui tavaliselt oleme telksauna tassinud lõkkes kuumaks aetud kivid mis on metallkorvi sees (paar korda isegi päris kuppeltelki) siis seekord mugavuse mõttes valmistati vanast propaangaasi balloonist spetsjom köetav ahi mida saab vajadusel ka auto pagasiruumis transportida.
Kuna paremat veekogu meil parasjagu kusagilt võtta polnud kuhu peale kuuma leili sisse karata siis tõi Erki väikese täispuhutava basseini kaasa. :)
Tegelikult on telksauna ehitamine imelihtne ja võimalik käepärastest vahenditest püstitada ükskõik kuhu (soovitavalt mõne veekogu äärde). Lisaks saunamõnudele jääb ka isetegemise rõõm. Kui leiate kuskilt piisavalt kilet, koormakatet või presenti, oksi või muud taolist materjali raamistiku ehitamiseks, kive (soovitavalt sinised raudkivid, punased muutuvad lõkkes liivaks) ja näpuotsaga pealehakkamist siis tuleb selle ehitamisega toime igaüks.
Mõned tähelepanekud:
* Saun peaks olema piisavalt suur, et end liigutades kerise vastu ei kõrvetataks ja piisavalt väike, et maksimaalselt ära kasutada kuumust.
* Samal põhjusel ei tohiks olla lagi liiga kõrge kui kavatsetakse istuda maapinna lähedal.
* Telgi servade alt ei tohiks sisse pääseda õhku, muidu tekib olukord kus jalad külmetavad ja pea kõrbeb, õhu liikumist saab reguleerida ukseava kaudu.
* Mida väiksem saun seda kõvem leil ja kivid kestavad ka kauem. Seega, ohutuse mõttes ei tohiks keris paikneda saunalise ja ukseava vahel või saunaline ukseava suhtes kerise taga kuna kivid on väga kuumad ja ruum on väike siis paanika hoos üle kuuma kerise jooksmine võib kaasa tuua tõsiseid tagajärgi.
* Otse lõkkest toodud kivid annavad parema efekti.
* Vingu vältimiseks tuleks maasse kaevata auk või eemaldada kerise alt rohukõrred.
* Hiljem, kui kivid on juba veidi jahtunud saab ka aurusauna nautida.
* Ja kõige olulisem tähelepanek – OLE KAINE!
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar